S-1133B54-U5T1U.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Package/Case | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 |
| Series | S-1133 | S-1133 | S-1133 | S-1133 | S-1133 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 5.4V | 5.4V | 5.4V | 5.4V | 5.4V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.15V @ 100mA | 0.15V @ 100mA | 0.15V @ 100mA | 0.15V @ 100mA | 0.15V @ 100mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA |
| Current-Supply(Max) | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA |
| PSRR | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) | 60dB (1kHz) |