S-1112B55MC-L7OTFG.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.26V @ 100mA | 0.26V @ 100mA | 0.26V @ 100mA | 0.26V @ 100mA | 0.26V @ 100mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA |
| Current-Supply(Max) | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA |
| PSRR | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) |