S-1112B49MC-L7ITFG.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Series | S-1112 | S-1112 | S-1112 | S-1112 | S-1112 |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 4.9V | 4.9V | 4.9V | 4.9V | 4.9V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.26V @ 100mA | 0.26V @ 100mA | 0.26V @ 100mA | 0.26V @ 100mA | 0.26V @ 100mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA |
| Current-Supply(Max) | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA |
| PSRR | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) |